+370 41 523 921     info@sldberzelis.lt

Darželio ugdytiniai – Etno grupės organizuotame projekte „Duonos kelias“

Sausio 29 – vasario 9 dienomis Šiaulių lopšelio-darželio „Berželis“ (Miglovaros ir Lydos korpusų) ugdytiniai dalyvavo Etno grupės organizuotame projekte „Duonos kelias“. Vaikai, klausydami pasakos „Kaip vilkas duonos užsigeidė“, susipažino su duonos keliu nuo grūdo iki duonos riekės. Atlikdami interaktyvias užduotis išmaniuosiuose ekranuose, susipažino su ūkio technika, reikalinga auginant ir paruošiant javus.

Vaikai mokėsi pažinti grūdines kultūras. Lytėdami pajuto, jog rugio, kviečio varpa glosto, o miežio braižo. Mikroskopais ir padidinamųjų stiklų pagalba tyrinėdami  avižų, grikių, kviečių, rugių, miežių grūdus įsitikino, jog visos šios grūdinės kultūros skiriasi. Matavo avižos stiebą, skaičiuodami, kiek grūdelių gali užauginti viena kviečio varpa, svarstė, ar jų suskaičiuoti 44 grūdai yra daug, ar mažai.

Minėdami šv. Agotos dieną grupių „Linksmieji peliukai“ ir „Kaštoniukai“ ugdytiniai užminkė duoną, kurią iškepė darželio virtuvėse. Kitų grupių vaikai susipažino su įvairių rūšių duona.

Abi savaites mokytojos vaikus  mokė lietuvių liaudies žaidimų ir ratelių, susijusių su duona, turtino žodyną. Vaikai minė mįsles apie duoną, pyragus, javus, įrankius, naudojamus duonos gamybai.

Dėkojame buvusiai „Berželis“ mokytojai Daivai Kinienei, papasakojusiai,  koks nelengvas duonos kelias ir pavaišinusiai savo buvusius ugdytinius pačios kepta namine duona.

Etno grupės narės: Ieva Vilimaitė-Grigaliūnienė, Grita Tolutienė, Sandra Radavičienė, Ingrida Taraškė, Sandra Savickaitė.

Paieška

Archyvas

Steigėjas

Steigėjas

Dalyvaujame

Dalyvaujame

Partneris

Partneris

Šiaulių lopšelis-darželis „Berželis
Darbo laikas 7.30 – 18.00 val.
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo įstaiga

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Lydos g. 4, LT-77165 Šiauliai
Įst. kodas 190528817
Tel. +370 41 523921
El. p. info@sldberzelis.lt

2024 © Šiaulių l-d „Berželis“
Versija neįgaliesiems